Jdi na obsah Jdi na menu
 

Alergie u psů

Alergie na očkování(vzeklina)

Alergické reakce na očkování(většinou na vzteklinu)se u čivav prý projevují nejčastěji ze všech plemen.Je teda třeba po očkování psa pozorovat jestli neotéká-hlavička(ta otéká vždy nejvíce a mohou se objevit i "hrbolky" či "výstupky" ),pacičky a pak zvracení a svědění kůže,má li tyto příznaky je tedy třeba ject ihned zpátky k veterinářovi,ten píchne protialergickou injekci a když alerg. reak. do 15min. nezmizí,tak se dává ještě kalciová injekce.Alergická reakce se většinou projeví cca 30-45 min. po naočkování.Jestli-že už se u Vašeho pejska někdy alergie na očkování projevila,je lepší po očkování u veterináře vždy těch cca 45min. pro jistotu počkat.Jestli jdete na první očkování vztekliny ráno,zůstaňte s pejskem pro jistotu celý den doma a jestli půjdete večer,tak je dobré pejska hlídat i v noci...Tyto informace mám od své známé,která má bohužel s touto alergií u její čivavky zkušenost a to opakovaně,tak je třeba opravdu pejsky po očkování hlídat...

 

 

 

Potravinová alergie

Alergii na krmivo poznáte tak,že se vám pes začne po celém tělíčku hodně drbat,mého svědí i v ouškách,hlavně po probuzení  i v noci,bude si kousat a žužlat tlapičky,více mu slzí očička,alergie může způsobit i záněty kůže a pes si nějaká místa vykousává a vydrbává až do krve.Je třeba,když váš pes má nějaké tyto příznaky,změnit hned stravu(granule) na hypoalergenní.

Nejčastější jsou alergie na mléčné výrobky, kuřecí a hovězí maso,obiloviny-kukuřice,oves apod.,chemické konzervanty a barviva,vedlejší produkty živočišného původu,drůbeží tuk a masové deriváty....i když tyto složky mimo kuřecího a hovězího masa by neměli být v žádných granulích..Tady se můžete podívat na rozdíl kvalitních(nekomerčních) a nekvalitních(komerčních) granulí - http://www.efa8.estranky.cz/clanky/psi-zdravi/jake-krmivo-je-to-spravne-/suche-krmivo---granule.html.

Vybrat ty pravé granule pro alergického psa je někdy těžké.Je hodně výrobců,co na obal napíšou,že se jedná o hypoalergenní granule,ale složení tomu vůbec neodpovídá,takže je třeba i když uvidíte nápis "hypoalergenní" opravdu si  přečíst co obsahují a když si nevíte rady co je dobré a co ne zeptejte se samozřejmě svého veterináře.

Je třeba když najdete ty pravé granule a začnete jimi pejska krmit nic jiného mu nedávat,může trvat až 6 týdnů,než se z něj alergeny dostanou,je tedy třeba opravdu vydržet a pejskovo prosebným očím,když budete mít na stole kousek pečeného kuřátka,odolat...To nejhorší totiž je krmit psa hypoalergeníma granulema a přitom mu ještě dopřávat něco od stolu.Musíte tedy vybírat i kvalitní pamlsky a konzervy,ze začátku ale doporučuji opravdu vydržet jen na granulích....Nejlepší jsou jehněčí,krůtí,s rybičkou a můžou i králičí.A s přílohou např. rýže nebo brambory.

Tyto teď máme my - http://www.haty.cz/index.php?route=product/product&product_id=2160.Moc mu chutnají a jsou opravdu malinké,což je v případě,že máte taky malého pejska velká výhoda.

- od tohoto výrobce je dobré,že mají hypoalergenní-štěněčí a ještě pro malá plemena,dá se těžko sehnat pro alergické štěně jako je třeba můj Rocky...Opravdu jsem byla v koncích,protože buď měli pro velká plemena nebo pro dospěláky a nebo jak jsem psala propagujou je jako hypoalergenní,ale obsahují např. kuře....Je opravdu třeba pečlivě vybrat.

Když do cca 6 týdnů svědění nepřejde je třeba hledat alergen jinde,jako prací prášek,aviváž,šampon apod.

Přeju hodně štěstí!!!!

 

 
 

 

Portrét


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< červen / 2022 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 62195
Měsíc: 267
Den: 19